Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Відеоматеріали

Навчання

Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет є благодійною громадською міжнародною організацією, що надає освіту в сфері духовних та моральних цінностей. Університет було засновано 1936 року в Індії, де і зараз знаходиться його міжнародна штаб-квартира. Всі навчальні програми та курси, які проводить Університет, спрямовані на повноцінний розвиток позитивних якостей, первинно притаманних кожній людині. Адже досягнення гармонії в сім`ї та суспільстві, встановлення непорушного миру, здійснення благотворних соціальних перетворень можливе лише на основі трансформації характеру кожного з нас. Про це говорить і девіз Духовного Університету: «Перетворення світу через перетворення себе». В свою чергу, справжній розвиток особистості стає можливим тоді, коли людина усвідомлює себе духовною особистістю, що має позитивний творчий потенціал. Університет пропонує освіту, яка включає як знання про духовні закони Всесвіту, так і практичні методи застосування цього знання в повсякденному житті.

Раджа Йога: мистецтво володіти собою.

Для тих, хто бажає познайомитись з основами світогляду Раджа Йоги, а також одержати досвід практики позитивного мислення (медитації), Університет регулярно проводить початковий курс. Вивчення матеріалів цього курсу дозволяє слухачам глибше зрозуміти себе, свої вроджені позитивні якості та первинні цінності.Цей курс складається з 15 занять, які висвітлюють різноманітні аспекти духовного знання:

  • Хто я? Духовна природа свідомості
  • Всевишній Отець та мої взаємостосунки з Ним
  • Будова Всесвіту – фізичний, тонкий та безтілесний світи
  • Закон причини та наслідку (закон карми)
  • Історія виникнення, розвитку та занепаду світових релігій
  • Чесноти та вади душі
  • Основи практики медитації Раджа Йоги
  • Позитивний спосіб життя
Заняття курсу включають як лекції, так і елементи практики медитації. Після закінчення початкового курсу бажаючі можуть продовжувати навчання в Університеті, відвідуючи основний курс.

Курс позитивного мислення.

В наш час всім відомо, що від якості наших думок залежить і фізичне здоров`я, і стосунки в сім`ї, і наша здатність досягати успіху. Цей курс розповідає про те, як навчитись керувати своїм мисленням, які переконання дозволяють підтримувати постійний позитивний настрій, як позитивні та негативні думки впливають на наше життя, як взаємодіють один з одним розум, інтелект та підсвідомість, а також дає практичні навички позитивного мислення.

Семінар «Життя, вільне від стресу»
розглядає глибинні причини виникнення психологічної напруги або стресу. Коли умови життя стрімко змінюються, а потік нової та, як правило, негативної, інформації стає все більш інтенсивним, стрес здається природною реакцією людини. Проте щоб навчитись ефективно відповідати на виклики сучасності, потрібен новий підхід. Зовнішні фактори — це не причина, а лише привід для прояву внутрішньої напруги. Ключ до вирішення проблеми стресу або психологічної напруги — це повернення до усвідомлення своєї духовної природи. Цьому і присвячені сесії семінару «Життя, вільне від стресу».

Курс «Самоповага»
буде безперечно корисний всім, хто хоче набути більшої впевненості в собі, зміцнити свою життєву позицію або подолати комплекс неповноцінності. Заняття курсу проходять у формі тренінгу. Слухачам пропонуються практичні інструменти аналізу своїх слабких та сильних сторін, а також дається уявлення про первинну природу душі - основу істинної самоповаги.

Тренінг «Лідерство на основі керування собою»
є практичною програмою саморозвитку для керівників середньої ланки, розробленою, щоб допомогти їм ефективно подолати труднощі, викликані змінами в умовах їх бізнесу. В ході тренінгу його учасники навчаються методів особистого стратегічного планування, заснованого на глибокому розумінні власного покликання.

Крім просвітницької роботи, Університет веде активну громадську діяльність, сприяє зміцненню взаєморозуміння та єдності в сучасному суспільстві. Миротворча діяльність Університету неодноразово відзначалась нагородами ООН та ЮНЕСКО. Як неурядова організація, Університет має загальний консультативний статус в Економічній та Соціальній Раді ООН та консультативний статус в ЮНІСЕФ. В штаб-квартирі Університету в Маунт-Абу (штат Раджастан, Індія) щорічно проходять міжнародні конференції лікарів, працівників системи освіти, журналістів, релігійних лідерів. Університет є постійним учасником та одним з засновників Міжнародної асоціації освіти, заснованої на життєвих цінностях (ALIVE).Всі заходи Університету проводяться безкоштовно.

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016