Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Відеоматеріали
Статті

Терпіння

Завдяки терпінню у наше життя входить мудрість. Терпіння є дуже важливою якістю у нашому стрімкому світі. Як би ви пояснили, що означає терпіння. В Раджа Йозі ми інколи визначаємо терпіня, як стан очікування, коли ви просто залишаєтесь спокійними. Поки ви спокійно чекаєте, вас не охоплюють емоції. Ми не поспішаємо і не робимо вчинків у роздратуванні.

Коли ми усвідомлюємо, що ми - душі, коли у нас духовна свідомість, це діє, як ворота, які допомагають нам контролювати свої почуття та емоції. Адже коли людина втрачає терпіння, думки та почуття у його свідомості мчать стрімкою рікою. Щоб стримати цей вир думок, потрібен якийсь заслін. Таким заслоном є усвідомлення себе душею.

Як тільки ви усвідомлюєте, хто ви є, коли ви говорите собі, що ви - душа, спокійна душа, швидкість ваших думок автоматично зменшується. Перший крок до осягнення терпіння - це уповільнити швидкість та стати спокійним. Отже, усвідомивши себе душею, треба поставити заслін, щоб небажані думки та почуття залишилися на відстані простягнутої руки і уповільнили свою швидкість.

Бути ввічливим - це теж означає бути терплячим. Це означає пропускати інших вперед. Для цього неохідно також смиріння, без якого неможливо сказати "Спочатку - Ви".

Виявляти терпіння - ніби сидіти на колінах у матері та споглядати. Коли є терпіння, я можу слідкувати за собою, не підпадаючи під вплив їхніх вчинків. В цьому є мудрість. Так, для того, щоб бачити все, що відбувається, і залишатися спокійним, потрібне терпіння - і це теж є мудрістю.

Для того, щоб все бачити, все розуміти і тим не менш не підпадати під вплив цього, потрібна здатність приймати та відпускати. Якщо є терпіння, ми здатні бачити, але не помічати, чути, але не дослуховуватися. Я можу багато що чути, але я буду слухати лише те, що оберу сам. Те, що я уважно слухаю, залишається всередині, а все те, що просто потрапляє у вуха, забувається. Мудрість полягає в тому, щоб бачити, але не дивитись, чути, але не слухати. Коли ви володієте цією мудрістю, яка приходить завдяки терпінню, ви автоматично здатні використовувати свій интелект, як фільтр - тоді у вас всередині лишається тільки необхідне, а все непотрібне зникає.

(З книги Даді Джанки «Чи є інший шлях?»)

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016