Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Статті

Духовні засади успіху

ЖИТТЯ — ВІЧНА ГРА
…Я насолоджуюсь цією грою, одночасно граю та спостерігаю за нею зі сторони.Гра — це творчий, захоплюючий та розвиваючий колективний процес. Грати — це означає спілкуватись, знаходити спільні точки дотику. В грі завжди є явні та неявні правила, я розумію та приймаю їх. Я — не гра, я граю. На гру можна дивитись збоку, тоді легко побачити її цілком від початку і до кінця. Але можна піти й далі – залишаючись в грі: активно брати участь та одночасно безмовно спостерігати.

ВСЕ — НА БЛАГО
…Подорожуючи життям, я вчусь в кожній ситуації.
Вчитись — означає не боятись невідомого. Подорож дарує багато несподіванок: зустрічі з різними людьми, різними природними явищами — дощем, снігом, спекою, холодом. Я вчусь – означає, що я вбираю в себе все найкраще, що знаходжу в людині, краще, що є у елементів природи. Я вчусь щедрості, теплу, прийманню, гнучкості, легкості.

Я - УНІКАЛЬНИЙ АКТОР НА СЦЕНІ ЖИТТЯ
...Кожна моя дія — джерело радості для мене та оточення.
За весь день я граю так багато ролей: батько — дитина, водій — пішохід, продавець - покупець, лікар - пацієнт, друг - колега — ролей багато. Для кожної ролі відведено свій час. Я не плутаю ці ролі, не змішую, створюючи якийсь один загальний образ, в якому мені було б дуже зручно. Ні, я - різноплановий актор, у мене є досвід всіх ролей. І кожна роль складається з власних слів та дій, для кожної ролі є свій костюм. І я знаю, як грати кожну роль, щоб в кінці залунали оплески. Я граю від щирого серця, з любов`ю, повагою та розумінням.

МОЯ ДОЛЯ В МОЇХ РУКАХ
...Я - хазяїн свого життя.
На долю можна нарікати, долі можна заздрити, про долю можна мріяти. Мені пощастило, я знаю, як створити свою долю. Доля — це все моє життя від початку і до кінця. Життя спряжене з теперішнім. Яке враження справляє моє життя на оточення? Ніщо в моєму житті не станеться без моєї волі. Кожна моя думка, кожен погляд, кожна емоція, моє сприйняття подій, кожне слово, дія створюють долю, яка потім залишить слід в серцях та пам`яті інших людей. Ніхто та ніщо не в силах змусити мене відступити від вибраного мною позитивного курсу життя. Я - хазяїн свого життя.

ЗАРАЗ АБО НІКОЛИ
...Я не відкладаю на завтра те, що можна зробити сьогодні.
Завтра я можу не встигнути, завтра може бути вже пізно, тому гарні справи я не відкладаю, а на погані у мене немає часу. Якщо я зараз вчиню добре, потім я ніколи не зможу вчинити погано. «Зараз» - означає, що я ціную час, у мене є чіткий план на кожен день. Гарна справа надає мені сили та енергії, приносить радість та успіх.

КРОК МУЖНОСТІ ТА 100 КРОКІВ НАЗУСТРІЧ
...Я готовий прийняти будь-який виклик, як шанс досягти успіху.
Будь-яка подія, будь-яка ситуація — це виклик. І у мене є вибір: реагувати спонтанно та віддати владу в чужі руки або діяти свідомо, беручи відповідальність на себе та керуючи ситуацією. Прийняти виклик — означає мобілізувати весь свій внутрішній потенціал, щоб дати достойну відповідь. Виклик - це мій шанс, можливість використати краще, що у мене є, не відступаючи від своїх вищих цінностей. Це мужність бути незалежним від того, що діється. Це мужність залишатись самим собою в будь-якій ситуації, не йти на компроміс. Якщо я зберігаю мужність та позитивний настрій в кожному виклику, сам Бог робить 100 кроків допомоги назустріч мені...

ВІДДАЮЧИ, ОДЕРЖУВАТИ
...Я з радістю дарую, не чекаючи нічого навзаєм.
Як сонце дарує всьому живому свої промені тепла и світла, не чекаючи слів подяки, посмішки у відповідь, так і я дарую розумом — спокій, словами — підтримку, діями — любов і турботу, поглядом — доброзичливість, посмішкою — щастя. Чому я дарую? Ніщо не проходить без сліду. Життя вірить мені, все, що діється навколо мене, все те, що я вношу в нього, — це моє відображення. Чому б не зробити власне відображення привабливим?

ТОВАРИСТВО ІСТИНИ
...Любити істину — означає бачити все так, як воно є насправді.
Любити істину — означає бути чесним, відкритим перед самим собою та іншими, означає не мати ворогів серед людей. Коли я стаю істинним, мені легко відчувати поряд Вічного Супутника. Я люблю істину, тому я насолоджуюсь товариством Вічної Істини. Я створюю світ істини, коли вивчаю знання Істини, роблю своє життя істинним. Говорять, що човен істини може хитатись від хвиль тривог, сумнівів, страху, але він ніколи не потоне і обов`язково допливе до мети...

ТУТ І ТЕПЕР
...Я відпускаю минуле і не хвилююсь про майбутнє.
Я не живу минулим. З минулого я забираю все найбільш цінне. Я використовую найкращий досвід минулого в теперішньому і, таким чином, створюю своє майбутнє. Жити в теперішньому — означає звертати увагу на себе, свій внутрішній стан. Я говорю собі в теперішньому часі: я думаю, я роблю, я є. Саме від мого внутрішнього стану залежить моє сприйняття оточення. Перетворюючи кожну мить теперішнього у подарунок, я дарую собі майбутнє: як найближче, так і віддалене. Що я дам собі в подарунок? Адже одержувати його я буду сам. Тут і тепер я роблю вибір на користь миру та любові, згоди та процвітання, щастя та добра...

ВСЬОГО ОДНА ХВИЛИНА ТИШІ
...Я знову і знову обертаюсь всередину себе, пробуджуючи внутрішні ресурси.
Тільки в тиші я можу почути себе, почути голос істини та збудити все те, що так довго спало в мені. Я подорожую в своєму внутрішньому світі. Я заново відкриваю себе для самого себе. Я знайомлюсь з собою. Я – духовна істота, мої світло і божественність створюють нову кращу дійсність...

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016