Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Статті

Подорож вглиб себе

Якщо у Вас на якийсь час зникає інтерес до навколишнього світу і з`являється бажання заглибитись всередину, це ознака того, що починається Ваша подорож вглиб себе. Важливо зануритись саме в себе.

Нам важко позбавитись звички весь час намагатись дізнатися, що ж відбувається всередині інших людей. Коли ми не можемо дізнатись про це від них самих, ми намагаємось зробити це через когось третього. Ми звикли весь час дивитись на зовнішнє. Але інтелект приваблюють найрізноманітніші речі, і потім він опиняється у полоні всього цього. Іноді в нас з`являється бажання звільнитись, але це не так просто. Нас приваблюють люди, звички, речі. Світ та атмосфера справляють на нас величезний вплив. Незважаючи на те, що в нас було так багато смутку, ми все одно не можемо відпустити зовнішнє. Саме тому люди говорять, що шукають духовність.

Ми намагаємось пізнати себе і Того, хто є Всевишнім, але нам вдається сфокусуватись лише на мить, потім ми знову відволікаємось. Тому, перш за все, нам треба розвинути в собі таку чесноту, як самоспоглядання, і повністю зрозуміти різницю між інтровертністю та екстравертністю. В стані екстравертності розум весь час приваблює зовнішнє. В результаті фізичні органи чуття та розум прикуті до зовнішнього, а в серці виникають ті чи інші бажання. Серце вже багато разів обманювалось, і тепер воно несе в собі багато печалі. Коли ж розум стає більш інтровертним, він починає прислухатись до серця і просить органи чуття притихнути.

Щоб бути інтровертними, нам треба знаходити час для себе. Можливо, ви скажете, що у вас на це немає часу, але всі ми знаємо: якщо ми дійсно чогось хочемо, ми знаходимо для цього час. І як тільки ви знайдете час, щоб виконати своє найглибше бажання, ви почнете помічати, як інші співпрацюють з вами - вони дадуть вам волю. Отже, посидьте в тиші на самоті, і нехай відбудеться діалог між серцем та розумом. Можливо, серце скаже: "Я ніколи не знало, чого я насправді хочу. Коли розум збентежений, він не слухається мене". Коли ж розум і серце в згоді, коли вони зустрічаються одне з одним у вашій інтровертності, ви зможете побачити себе. Розум дуже багато блукав і потребує відпочинку, тому звільніть себе від всього зовнішнього і від збентеження. Серце стає сильним, коли в ньому немає ніяких бажань і прив`язаностей.

Потім, на самоті, зробіть свій розум стабільним, звільнивши його від зовнішнього світу. Коли розум стабільний, то приходить величезне внутрішнє щастя, в якому є спокій і сила.

Теми для роздумів:

Я спокійно розміщую своє тіло; фокусую свій погляд всередині і дивлюсь на своє серце і на свій розум...

Я спостерігаю за почуттями свого серця - я бачу біль і глибоке бажання пізнати себе...

Я заглядаю в свій розум і бачу, що розум розривається в різні боки - я фокусую свої думки на своєму внутрішньому стані...

На екрані мого розуму я утримую образ своєї вічної форм світла. Я фокусуюсь на внутрішньому стані – я істота зі світла. Мої думки сповільнюються, приходить спокій. Я виявляю, що всередині я можу створювати думки на свій вибір...

Я створюю думку про спокій - я утримую спокій в своєму розумі, і в міру того як мій розум стає спокійним, я дивлюсь на свої внутрішні почуття й бачу, що серед всіх потрясінь і хаосу в моєму серці є джерело любові. Всередині мого власного "я" живуть спокій та любов...

Я зберігаю це усвідомлення та утримую його – це і є я...істота зі світла... втілення спокою... втілення любові.

(За матеріалами книги Даді Джанкі "Is there another way?")

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016