|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Статті |
|
|
|
|
|
|
|
Чи готові ви змінити імідж? |
|
|
|
|
|
Чи є у вас відчуття, що ви трохи «застоялись» або навіть видихались? Чи відчуваєте ви, що настав час освіжитись? Чи готові ви змінити імідж?
Кожного року мільйони, якщо не мільярди людей витрачають мільйони, якщо не мільярди на те, щоб створити собі новий імідж або удосконалити той, що є. Для переважної більшості це поверхова вправа, яка стосується лише зовнішнього вигляду. Стан обличчя, зачіска, нігті, брови, шкіра – все потребує уваги. Люди намагаються поліпшити свій фізичний вигляд в надії, що це надасть їм більше впевненості, і тоді вже можна буде стати віч-на-віч з чим завгодно - що б і кого б не привело до вас життя!
Більшість усвідомлює, що це поверховий підхід, який виправляє якісь зовнішні деталі, та й то лише тимчасово. Звичайно, є ще й аспект приємного самопочуття, яке не з`являється як джин з пляшки, але все одно недовговічне. Якщо розібратись, то весь процес зміни іміджу обертається не тільки навколо зовнішності. Насправді, це бізнес! Я приваблюю та вражаю вас своїм оновленим та удосконаленим зовнішнім виглядом, а ви навзамін даєте мені енергію своєї уваги та захоплення, яку я потім можу перетворити в почуття самоповаги і гідності! Глибоко в душі більшість усвідомлює, що час і гроші можна було б витратити на щось більш цінне. |
|
Деякі люди з тих, хто визнає, що це марна праця, не відвертаються від філософії зміни іміджу, а звертаються всередину. Вони усвідомлюють, що якщо й потрібно посилити почуття власної гідності, захищеності і безтурботності, нехай навіть привабливості, то це має йти зсередини. Не потрібно змінювати щось зовнішнє, треба вдосконалювати красу особистості, «вискубувати» з коренем негативні думки, «підтягувати» і прибирати відчуття безпорадності та відчаю, «зішкрібати» шари безкінечних бажань і «відлущувати» давно померлі переконання та омани.
Так само як робота із зовнішністю потребує армії спеціалістів, так і «вдосконалення особистості», зазвичай, припускає полювання на гуру з розвитку особистості та експертами в тому, як усвідомити і розкрити свій безмежний, чудовий та неймовірний потенціал всебічної людини! Здається, що сьогодні таких спеціалістів неймовірно багато! Хтось прямо піде в книгарню і заповнить свої полиці книгами з серії «Допоможи собі сам». Інші запишуться на курс «Чудові зміни за три дні», або на одноденний семінар з набуття просвітлення, або на тижневий ритрит перетворення! Ніхто не змінить ваш зовнішній вигляд, лише з`явиться духовний блиск у погляді. Головне завдання кожного такого курсу – допомогти вам у самоперетворенні! Допомогти вам знайти в собі сили для того, щоб змінити спосіб свого мислення, свої почуття та свої дії. Всі вони корисні, всі мають бути на шляху пошуку «свого путі».
Кінець кінцем приходить усвідомлення, що «Рим будувався не один день». Потрібен час і свідомо спрямовані зусилля, щоб розуміти і застосовувати надбану мудрість, осяяння, методи та внутрішні напрацювання, рухаючись по шляху до «більш просвітленого, більш щасливого та більш доброго себе». «Внутрішня зміна іміджу» - це справжня чистка душі. Щоб почати і підтримувати процес самоусвідомлення, потрібні як внутрішні осяяння, так і інформація зовні. Ці усвідомлення потрібно свідомо трансформувати в дії, щоб змінити глибоко вкорінені звички. Потім потрібен буде час, щоб оцінити «практичні результати» і зрозуміти, що для вас працює, що здається правильним і в чому ви ще далекі від свого досконалого «я»!
Самовдосконалення може здатись важкою працею. Мабуть тому, небагато хто здатен відвернутись від гламурної поверхні зовнішнього світу на достатньо довгий час, щоб дати собі можливість попрацювати над «серйозними питаннями» своїх ментальних та емоційних проблем.
Отже, в контексті цієї теми и заради стислості ділового світу пропонуємо до вашої уваги кілька «маркерів» для зміни внутрішнього іміджу. Ними можна користуватись кожного дня без необхідності сидіти у ніг гуру або виїжджати на десять днів в гори. Кожен з пунктів закликає ПРИПИНИТИ щось робити і запрошує щось ПОЧАТИ.
Перестаньте ЗВИНУВАЧУВАТИ й почніть СТВОРЮВАТИ
Звичка звинувачувати інших – одна з найглибших. Вона заважає нам усвідомлювати первинну природу свідомості людини, яка являє собою творчий процес. Суть будь-якого хорошого психологічного тренінгу в тому, щоб людина усвідомила «Я несу відповідальність за світ». Справа не в тому світі «зовні», а в тому, яким ми його створюємо у себе «всередині»! Але поки ми граємо у звинувачення, поки ми показуємо пальцем на когось іншого і вважаємо його винним в тому, що ми відчуваємо і де ми знаходимося, це означає, що ми вбиваємо свою творчу природу. ПЕРЕСТАНЬТЕ робити це!
Тоді у вас вивільнюється енергія, щоб ПОЧАТИ думати творчо. Навіть якщо ситуація вже минула. Ви можете спитати себе «Як можна було б відповісти інакше?» або «Чому у мене була така реакція?» Ці питання зупиняють стару програму у вигляді думки «це все вони» і дають вам можливість поступово відновити повний спектр ваших творчих здібностей. Просто майте терпіння.
Перестаньте НЕПОКОЇТИСЬ і почніть ЖИТИ
Деякі люди, яких часто називають «дослідниками», підраховують, скільки часу за все життя ми проводимо перед телевізором, або перед екраном комп`ютера, або в чергах. Зазвичай, на кожний вид такої бездіяльності витрачаються роки. Або скільки часу ми просто сидимо. Зазвичай, багато років. Але скільки часу у нас витрачається на неспокій? Дні, місяці, роки? Може бути, ціле десятиріччя? Можливо, хтось непокоїться, що це саме так! Ймовірно, це наша найглибша звичка. Тим не менше ми всі в один голос говоримо, що неспокій – це абсолютно пуста витрата часу. Це нічого не міняє. Ми випадаємо з теперішнього, коли губимось у своїх тривогах про майбутнє, і повністю втрачаємо своє щастя в цьому процесі. Тому ПЕРЕСТАНЬТЕ робити це! ПОЧНІТЬ жити. Легко сказати: «Почніть жити!» Але це просто так не діє. Сказати ще не означає зарядитись ентузіазмом. Можливо, ми не живемо по-справжньому тому, що просто не бачимо цього. Ми навіть не помічаємо, що просто коротаємо свої дні, поки не прийде смерть, зрідка переживаючи миті емоційних хвилювань, які ми помилково вважаємо щастям в житті. Іноді в такі моменти ми починаємо замислюватись: «І це все?» А потім ми знову тривожимося про те, чи вдасться нам хоч раз в своєму житті відчути справжнє щастя. Але життя починається лише тоді, коли ви усвідомлюєте, що у вас немає майбутнього! Тепер пора медитувати – є про що подумати!
Перестаньте ШКОДУВАТИ і почніть ЗАБУВАТИ
Іноді, щоб розібратись в утвореній навколо нас ситуації, нам доводиться аналізувати свій колишній досвід. В даному випадку це абсолютно нормально. Але якщо виникає бажання змінити щось в минулому, зробити в минулому кращий вибір, чогось уникнути, щось зберегти, це значить, що ми дозволяємо собі захопитись уявним та умоглядним ментальним кіно. |
ПЕРЕСТАНЬТЕ робити це! Забудьте минуле. Минуле, як кажуть, минуло. Цікаво, що наші уявлення про майбутнє не дають минулому померти. Ми продовжуємо використовувати майбутнє для створення ліпшого минулого! Все це пов`язане з «моєю історією». Тою самою історією, яку ми самі собі розказуємо про себе. Ми не розуміємо, що «я – не історія» свого майбутнього або минулого, що я – це я, тут і тепер! Якщо ми хочемо успіху і досягнень в майбутньому, то минуле часто стає важким тягарем, що ввергає нас у сумніви та виправдання: «Я не досягну успіху, тому що я щось не те сказав, не те зробив, не те вибрав». А все це вже давним-давно пройшло.
Щоб ПОЧАТИ забувати, треба свідомо й неухильно звільнюватись від історії свого життя. Для цього треба зрозуміти: «Я – не історія!» Це означає забути, що вчора в моїй історії сказали або зробили інші люди, та що я сказав і зробив у відповідь. Це означає забути всі страждання й біль, які ви пропустили через себе і вчора, і позавчора… Це можливо. Ми здатні кожен день починати нову історію. Але спочатку нам необхідно провести експеримент та відчути, що змінюється у якості нашого життя та наших взаємостосунках, коли ми перестаємо шкодувати і просто забуваємо.
Перестаньте ОПИРАТИСЬ і почніть ПРИЙМАТИ
Здається ми приречені жити, постійно опираючись чомусь і навіть не помічаючи цього за собою. Ми чудово знаємо, чим більше чомусь опираєшся, тим більше це продовжується, але незважаючи на це, ми продовжуємо опиратись! Будь це чиїсь ідеї, бажання, думки, навіть просто щось чуже, ми чинимо опір проти цього, хоча б подумки. В такі моменти ми геть вбиваємо свою задоволеність і накопичуємо неспокій.
ПЕРЕСТАНЬТЕ робити це! Спробуйте ПОЧАТИ все приймати. Це не значить згоджуватись, просто перестаньте не згоджуватись. Це не значить потурати, перестаньте засуджувати. Якщо ви почнете це робити, ви накопичите енергію абсолютно іншої якості. Коли ви почнете приймати всіх і все такими, як вони є, ви заспокоїтесь і будете значно краще думати про всіх і про все. Ви почнете спілкуватись з іншими так, що ваші стосунки будуть зміцнюватись. Ви зійдете зі звичної колії, і життя заграє новими кольорами. Вже повірте! |
|
Будь-яке нетерпіння означає, що ми не можемо дочекатись, коли одержимо бажане. Хотіти, володіти, зберігати, тримати, хапати – це все різновиди «брати». Не можна сказати, що це все неправильно. Просто це не зовсім мудро. Дивіться, за кожним з них завжди стоїть напруження, тривога, і можливо, глибокий страх. Саме так можна ввігнати себе в стрес. Так що.. ПЕРЕСТАНЬТЕ робити це! ПОЧНІТЬ одержувати. ПОЧНІТЬ усвідомлювати і вірити, що ви завжди, кожну секунду, одержуєте те, що вам потрібно. Більшості людей ця ідея видається революційною. Не намагайтесь її відразу відкинути. Не сприймайте її як протиріччя логіці. Зупиніться і подумайте, озирніться, де ви. Чи можете ви побачити, що все, що діється навколо вас, - це як раз те, що вам треба? І якщо раптом здається, що довкола нічого не відбувається, знайте, це «нічого» необхідне в даний момент. Саме воно допоможе вам усвідомити і вилікувати свою пристрасть до хвилювань, що завжди супроводжує ваше бажання, щоб в житті весь час щось відбувалось! |
|
Почніть відпускати, пропонувати, ділитись, віддавати і ви помітите, як природно ви почнете одержувати. Ймовірно, з`явиться відчуття абсолютно іншої енергії, що йде не від інших, не від світу, а з вашого власного серця! Мудра та душа, яка живе, щоб дарувати. Щаслива та душа, яка вміє піклуватись і ділитись. Розумна та душа, яка вміє одержувати, але ніколи не бере перш, ніж віддасть!
Перестаньте ДУМАТИ та почніть ВІДЧУВАТИ
Ми схильні ігнорувати своє серце й жити розумом. Ми живемо тим, що у нас в розумі, от де й чому зароджуються емоції. В своєму розумі ми створюємо ідеї або образ. Це нормально. Ненормально, коли серед цих ідей ми губимо себе. Коли щось відбувається з нашими ідеями або образом, нам здається, що це відбувається з нами. Ми відчуваємо неспокій в розумі, який називаємо «емоцією». Так недовго і повірити в те, що це єдині емоції, які ми здатні відчувати.
Ми так часто робимо цю помилку, що це вже стало нормою. А далі в нас з`являється пристрасть до цих емоцій і ми взагалі забуваємо, що ми повинні почувати. Насправді це означає, що ми забули, що означає бути «незворушним», як зберігати внутрішній спокій, незважаючи на те, що відбувається зовні.
Легко сказати ПЕРЕСТАНЬТЕ це робити, тобто жити тим, що у вас в розумі. Можливо, це найглибша звичка всіх чоловіків і жінок! Щоб почати почувати, тобто свідомо вибирати свої почуття, вам доведеться залишити свій розум і перебратись в серце, в саму суть себе. Коли ви почнете жити серцем, ви станете хазяїном свого розуму.
Сядьте в тиші і за одну секунду рушайте в подорож без відстані, від розуму до серця, від думок до почуттів, від шуму до тиші, і ви самі зможете відчути, чи подобається це вам?
Перестаньте РОБИТИ і почніть БУТИ
Дуже важко припинити постійно щось робити! Швидкість подій продовжує наростати. Тому найголовніше тепер – робити більше, витрачаючи при цьому менше часу. Зараз світ переповнений поспішайками! Дуже легко приохотитись до дій, особливо коли постійно боїшся відстати від життя. З моменту народження ми тільки й чуємо: «Ти повинен зробити те і те…А вони зробили те і те… Необхідно зробити те і те»!
Ми переконані, що навіть для того, щоб розслабитись і нічого не робити, ми теж повинні щось зробити! Наша мантра: «Я зайнятий». Наша увага весь час до чогось прикута. Наш стан – це постійне хвилювання. Ми вважаємо, що інші завжди повинні бачити нас зайнятими ділом, в роботі, на виробництві. Таким чином, через дії ми намагаємось вловити відчуття важливості, спроможності і цінності.
Так що… перестаньте робити це! Перестаньте бути людським «діячем», почніть бути просто людською істотою! Почніть хоча б з того, що дозвольте всьому йти своєю чергою, і воно піде! Чи можете ви просто бути з іншими людьми і не намагатись давати їм поради, вивідувати щось про них, виправляти їх, примушувати їх думати так, як ви вважаєте, вони «повинні» думати? Чи можете ви бути з іншими і з навколишнім світом і просто спостерігати різноманіття форм і багатошаровість текстур життя… які з`являються, а потім зникають? Якщо зможете, то ви помітите, скільки ви створили фантазій, скільки ілюзій ви підтримували своїми безперервними «справами». Ви відчуєте реальність і силу в тій «істоті», якою ви є. І ви зрозумієте, що це все, що ви є. І цього буде досить! Цілком досить!
Питання: Який з вищенаведених маркерів здається вам найбільш важким у застосуванні і чому?
Роздуми: Розгляньте кожен маркер і спитайте себе: «Чому мені так важко це зробити?» Не поспішайте в своїх роздумах!
Практика: Беріть по одному маркеру кожен день впродовж тижня та експериментуйте з ним впродовж дня. Потім відзначте, що це змінює, або те, наскільки важко це застосувати. Потім в кінці дня подумайте, наскільки вам це вдалось.
(За матеріалами Майка Джорджа “Clear Thinking”) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016 |
|
|
|