Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Відеоматеріали
Статті

Притаманне й набуте

Ми запитуємо людей, яка сфера життя є для них найскладнішою. Здоров`я? Добробут? Стосунки? Найчастіше складними виявляються стосунки.

Завжди є якась людина, яка створює для мене труднощі. Ми думаємо й говоримо: "Це -неправильна людина. Вона створює проблеми для мене".

При цьому ми забуваємо про дуже важливий закон. Якщо існують якісь труднощі, і я продовжую говорити про те, що щось не спрацьовує, то я фактично підсилюю це. Завжди краще знайти для цього якісь інші слова. Тому що слова мають силу і впливають на наш розум.

Наприклад, якщо у стосунках між нами постійні конфлікти, це реальність. Але є два виміри. Один - це моє первісне ядро, а другий – набуте. Один – це я, а другий – назбиране мною сміття. Коли ми взаємодіємо одне з одним, як набуте з набутим, тобто недолік з недоліком, то конфлікт неминуче станеться. Тому що ми перебуваємо поза своїм ядром.

Всередині нас є Священний сад, де ми почуваємо себе захищено й затишно. Але ми втратили ключ до цього Священного саду. А ключем є усвідомлення. Я не можу просто втекти до саду, коли виникає проблема. Радше це має бути звичка йти туди щодня, й навіть тоді, коли все йде добре. Це схоже на те, щоб готуватись перед іспитами, а не під час іспитів. Саме це медитація означає для мене. Підготувати себе, бути самим собою, мати доступ до внутрішніх ресурсів у разі потреби.

Тут важливо навчитись не бачити набутого, дивитись на красу іншої душі.

Але це непросто – мені не вдається дивитись на красу душі, і я не можу уникнути інших. Як мені не дивитись на бруд переді мною? Рішення дуже просте. Коли моя батарейка розряджена, то навіть підняти склянку води мені буде важко. Якщо мій рівень енергії низький, я не можу добре думати про інших. І зараз у всього людства батарея розряджена. Енергію дають дві речі: одна - це мої піднесені думки, а друга – зв`язок з Богом. Коли я згадую про Всевишнього, Його світло й любов, я заряджаюсь. І після медитації думати добре про жахливих людей стає можливим. І чим більше я заряджаюсь, тим це стає легшим.

Але важливо відчути спокій прямо зараз. Нам просто потрібно очистити своє серце. Зазвичай ми фільтруємо сьогоднішню реальність крізь поганий вчорашній досвід. Отже, щоб очистити своє серце, потрібно створити позитивну Карму (робити позитивні вчинки). Тобто важливо, щоб незважаючи на будь-які труднощі, на думки, які змушують мене вірити у важке й неправильне, я щодня здійснював хороші вчинки. Коли я роблю щось хороше, це автоматично підтримає мене у погані часи.

Динаміка наших стосунків також пов`язана з нашою підсвідомістю, враженнями й схильностями, а підсвідомість визначається нашими вчинками. Отже, поряд з вчинками ми маємо піклуватись і про нашу підсвідомість. Я маю глибоко зрозуміти себе. Що є притаманним, а що – набутим. Ми маємо багато набутих звичок, глибоко вкорінених рис відповідно до місця народження, культури, оточення і т.д. Якщо ви народились у сім`ї, де всі кричать, то ви вважаєте, що кричати це нормально, а іноді навіть необхідно. І ви думаєте, що гніваючись, ви можете прискорити події, й люди будуть більше поважати вас.

Але притаманне – це про любов, радість, щастя й доброчесність. Почуття, які я дійсно хочу мати. Наприклад, хтось купує велику машину. Можливо вона не дуже потрібна, але заради престижу, щоб показати, що він – власник такої великої машини. І чого він насправді бажає – це повага, притаманна якість. Всі ми бажаємо знайти Любов, Щастя, Радість, Істину, Чистоту – все це притаманні якості, які і є "я". Це те, з чого ми складаємось. Притаманні якості вічні, вони завжди з нами. Вони і є ми, це той Священний сад всередині нас. Давайте приходити туди частіше.

За матеріалами циклу "Wisdom of Wednesday" ("Мудрість щосереди")

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016