Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Відеоматеріали
Статті

Мантри благополуччя

У сучасному світі ми бачимо надлишковість майже у всьому. Занадто багато думок, занадто багато слів, занадто багато дій. Коли ми думаємо занадто, тоді в думках немає суті. Коли ми говоримо занадто, в словах немає ясності, наше послання не доходить. Коли ми занадто багато робимо, в наших діях немає новизни і креативності, не робиться нічого значного. Ми потрапляємо у коло негативності, що у свою чергу викликає хвороби. Цікаво, що англійською слово хвороба "disease" можна прочитати як dis-ease = не легко. Якщо розум не легкий, це призводить до неблагополуччя.

Це слово означає не "як діяти". Це про те, "як бути". Коли ми фокусуємось лише на тому, щоб добре робити щось, це викликає зайвий тиск і стрес, що веде до хвороби. Фактично, благополуччя означає піти всередину себе і згадати: я істота, душа, яка діє через тіло. Якщо ця внутрішня істота в порядку, все йде добре. Але, на жаль, ми приділяємо занадто багато уваги зовнішнім речам і забуваємо, що істинне благополуччя приходить зсередини.

Є багато досліджень і свідчень, які показують, що регулярна практика медитації може значно поліпшити наше здоров`я і добробут. У багатьох з нас дуже зайнятий розум, ми думаємо про безліч речей. Ось чому так важливо для нашого благополуччя давати відпочинок своєму розуму за допомогою щоденних перерв для перебування у істинному мирі з собою та світом.

Стрес, гнів та страх, хоча і зрозумілі, але роблять все ще гірше. Вони ще більше напружують нашу імунну систему і шкодять фізичному здоров`ю. Практика медитації допомагає нам краще зрозуміти корені цих сильних токсичних почуттів, що поглинають нас, і замінити їх конструктивними думками на основі наших внутрішніх якостей і природної здатності до любові, спокою і мудрості, що є всередині нас.

Цей короткий відпочинок включає вправи, глибоке дихання, творчі візуалізації і музику. Більш довготривале рішення полягає в тому, щоб змінити своє ставлення і погляд на своє життя. Збільшуючи свою внутрішню силу у медитації, я наповнююсь суттю, тобто я припиняю занадто багато думати і витрачати час. Я накопичую силу тиші, яка допоможе в будь-яких труднощах. По-друге, я можу розширити своє розуміння принципів, які керують життям, і спиратись на це розуміння у взаємодії з іншими. Це дає мені силу. Отже, спочатку я йду всередину, щоб пізнати і зрозуміти себе, цю внутрішню істоту. А потім ще далі, - пізнати і зрозуміти, що існує вища енергія, яка може дати мені силу.

Бути здатним відчути спокій і благополуччя – це дуже сильна і цінна майстерність. Тоді, коли щось іде не так – або скоріше саме тоді – ми можемо впоратись з ситуацією простіше. Спокійний ясний розум допоможе нам зберегти енергію, побачити картину цілком і прийняти правильне рішення, що поліпшить наше здоров`я і благополуччя.

Будь-яка розмова про благополуччя не буде повною без згадки про Даді Джанкі, яка зламала код благополуччя. Її гасло: "Жити, любити і вчитись". Іншими словами, щоб жити, я маю любити, а щоб любити, я маю постійно вчитись. Її інша мантра для благополуччя: "Чесність, чистота і простота". Перше – бути чесним з собою. Потім, все, що я думаю, говорю і роблю у світі має бути очищене. Ця чистота стане моєю природою, і все марне закінчиться. І я стану втіленням простоти, яка буде моїм фундаментом благополуччя. Вона могла відчувати чистоту людини через вібрації. І кожен наповнювався від Даді силою, яка потім ставала основою їхньої подорожі до благополуччя.

На фото - Даді Джанкі, очільниця Університету Брахма Кумаріс

Іншим аспектом стосовно благополуччя, якому приділяла увагу Даді, була "Самоповага". Вона знала, що без певного рівня самоповаги благополуччя неможливе, бо нестача самоповаги спричиняє багато емоційних травм. Даді часто наводила нам такий приклад. Уявіть, що ви – експерт з будь-якої дисципліни, припустимо, ви гарний лікар або музикант або інженер. Хтось дошкульно критикує вас, і ви засмучуєтесь. Даді казала, що це відбувається через нестачу самоповаги. Чистота є основою самоповаги. Первісно я чиста, прозора, сяюча душа. Мені потрібно мати таку віру в себе. Це дуже піднесене усвідомлення і воно є основою благополуччя.

За матеріалами циклу "Wisdom of Wednesday" ("Мудрість щосереди")

© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016