Слово "карма" стало дуже популярним. Я думаю, що необхідно вивчити ефект "карми" у стосунках, бо це та сфера, в якій ми хотіли би бути майстрами.
За будь-якої взаємодії з людьми створюються нові кармічні рахунки. Навіть просто піти до крамниці й поспілкуватись з власником крамниці – це карма. Якщо це позитивне спілкування, то створюється позитивний кармічний рахунок, на тонкому рівні. Або якщо ви прийшли повернути щось, вимагаєте назад свої гроші й сердитесь на продавця, створюється негативний кармічний рахунок, теж на тонкому рівні.
У нашому житті завжди є люди, з якими нам важко, а також є ті, з ким дуже легко. Уявіть собі карму як гру, де беруть і дають. Візьмемо простий приклад – ви робите комусь комплімент. Вони посміхаються й дякують. Це збалансована карма – ви дали щось хороше й отримали хороше у відповідь. Ви – щасливі. Проблема виникає, коли ви даєте щось хороше й не отримуєте хорошого навзамін. Ви вітаєтесь з кимось: "Доброго ранку! Хіба не чудовий день?" А вони відвертаються і йдуть собі далі. Ви дали щось хороше, але вони не відповіли вам – є невідповідність. І залежно від того, яка ви людина, ви можете звернути увагу на себе: "Можливо, я вчинив неправильно? Можливо, у них поганий день?" Або можемо звинувачувати інших: "Як ви смієте так поводитись зі мною?" Якщо ми реагуємо у відповідь, ми створюємо павутиння негативної карми й потрапляємо у нього. |
Подивіться на сценарій. Можливо у вашій сім`ї є хтось, кому, на вашу думку, потрібна підтримка, і ви вважали це своїм обов`язком. Потім ви думаєте: "Я завжди підтримував його, й ніхто не подякував мені". І ви створюєте негативні думки про це. Ви робили щось дійсно хороше кармічно, але чекали вдячності. Людина отримала допомогу, а ви ображені. Ваша карма стала трохи менше хорошою, бо ви додали до неї негативні думки. Карма – це гойдалка, яка завжди врівноважується. Хтось впав, ви смієтесь над ним і бентежите його – гойдалка нахиляється у ваш бік. Вона вирівняється, коли хтось посміється над вами і збентежить вас. Спочатку ви створили кармічний рахунок з людиною, посміявшись, і пізніше вам доведеться залагодити його. Ви будете потрапляти до певних ситуацій, поки не навчитесь діяти правильно.
Отже:
- кармічний баланс підтримується завжди;
- ми повинні знати, як закрити рахунок, вивчивши урок карми. Урок в попередньому випадку полягає у наступному: ніколи не смійтесь з страждань інших.
Але якщо будете грати у гру звинувачень, то ніколи не зможете засвоїти урок, бо проєктуєте на іншого те, чого мали навчитись самі. Наприклад: "Якби вони не зробили цього, я не був би змушений так вчинити". І засвоєння має бути спочатку на когнітивному рівні, а потім на чуттєвому. На чуттєвому рівні ви пізнаєте, як почуває себе інша людина.
Інший аспект – це незадоволені потреби. Вас не почули, вас не вислухали, про вас не потурбувались. В цьому випадку є дві типові реакції. Хтось йде, припиняє стосунки. Потім починає нові й опиняється в тій самій ситуації. А хтось залишається – намагається толерантно поговорити, зрозуміти іншу людину, пояснити свої очікування м`яко й зрозуміло – тоді м`яч переходить на іншу сторону, й інша людина може переписати свою роль у цій кармічній ситуації.
Так ми можемо передати м`яч іншій людина правильно. Інакше виходить, що я проектую це на вас, а ви на мене – це триває й триває, як оплески двома долонями. Не плескайте. Беріть на себе відповідальність надати іншому можливість виявити до вас повагу, без жодних очікувань. Без скарг і звинувачень, якщо інші не реагують відповідно. Якщо після вияснення вони все-таки не відповідають, то ви зможете вийти з ситуації, щоб уникнути наступних сутичок. Ви зможете зробити це з гідністю, без розчарування, з полегшенням і самоповагою.Так ми можемо припинити зростання кармічних рахунків. В кожній ситуації є прихований магічний рецепт врівноваження карми. Мені просто потрібно виявити ініціативу і стати тим, хто відмовляється плескати! Для оплеску завжди потрібні дві долоні! Спробуйте це, й ви побачите, яким легким і щасливим стане життя!
За матеріалами циклу "Wisdom of Wednesday" ("Мудрість щосереди")
|