Припустимо, з вами щось трапилось. Ви дуже стурбовані і налякані. Є хтось, хто на вашу думку, є вашим ворогом. В голові крутиться дуже багато різних думок, і ви не можете зосередитись ні на чому. Добре, я пропоную вам 5 кроків, щоб відновити спокій всередині. Але ці кроки вимагатимуть від вас багато терпіння, бо доведеться змінювати себе. Не іншу людину і не проблему.
Гаразд. Перше – це дуже чесно визнати свою роль в цій ситуації. Іншими словами, ідентифікувати програмування сенсу – вона або він сказали щось, що розсердило мене. І можливо, світ виправдає цей гнів, бо щось таки було зроблено. Але я не хочу цієї програми гніву. Я не хочу цього програмування реакції. Отже, перший крок – це чесно визнати свою роль у цьому всьому. Це чудова ситуація, яка показує мені, що у мене все ще є гнів. А я вирішила, що я не хочу гніву. Отже, на першому кроці фокус на мені: що було викликано. Я хочу цього? Ні. Перший крок – чесно визнати це. Смиренно.
Друге. Від цього будуть негативні наслідки. Також я зруйнувала свою совість. Совість, яка в нормі вела б мене до божественності. Я завдала їй удару, бо абсолютно ігнорувала її. Отже зануримось у глибину тієї шкоди, якої я завдала, поводячись так негативно, зануримось у глибину. Мова не про шкоду стосункам, йдеться про шкоду, завдану мені, як особистості. Зануримось в глибину. Це – другий крок. Бійтесь, бо цього варто боятись. Це страшні речі, які ми так безтурботно робимо в цей час. Бо совість мертва і не керує нами. А основним обов`язком совісті є зробити мене хорошою людиною, спокійною, шляхетною, люблячою, сильною і праведною. |
Третій крок. Тут уже стає цікаво. Спробуйте з`ясувати, що саме ви отримуєте від свого гніву. Що саме він вам дає? Ви маєте щось отримувати від гніву, бо знову й знову вдаєтесь до нього. Це відбувається мимоволі. Тепер, коли ви знаєте, що отримуєте, ви маєте вирішити, чи це варте того, зважаючи на завдану при цьому шкоду. Погляньте знову на те, що ви отримуєте, і подумайте, можливо, це можна отримати інакше, не вдаючись до гніву? Можливо, можна робити щось інше замість того, щоб кричати, звинувачувати, відчувати стрес і викликати стрес у інших? Цей третій крок спрямований на пошук результату, який буде більшим, ніж просто задоволення від того, що я щось зробила. Так, нехай буде задоволення від зробленого, але ж нехай буде зроблено на вищому рівні те, що не завдає шкоди.
На четвертому кроці я маю зрозуміти, що я одержую, і я побачу, чи є інше місце, де я можу це одержати. Наприклад, задоволення від того, що я щось зробила. Хіба я не можу зробити щось інше? Наприклад, написати листа, посидіти в медитаційній кімнаті 10 хвилин, заспокоїти себе. І справа в тому, що коли я дійсно зрозумію, що я від цього одержую, я починаю шукати, чим це замінити. Тому що ми повинні чимось замінити це. Це вимагає деякого перепрограмування.
П`ятий крок, коли я переконана у шкідливості такої поведінки і розумію, що я від неї отримую, і починаю шукати, чим це замінити. Це момент, коли я передаю це Богу. Ви можете сказати, що передаєте це Всесвіту. Всесвіт є дуже люблячою силою, яка прагне забрати ці негативні речі від мене.
Я кажу: Насамперед мені жаль. Я дійсно бачу свою роль в усьому цьому. Я бачу завдану цим шкоду. Я бачу, що насправді те, що я одержую, є плеканням его. Це дає мені відчуття контролю, задоволення від того, що я щось зробила. Дає мені відчуття, що я добре впоралася з усім. Але тепер люди бояться мене, а я більше не хочу цього. Я не хочу, щоб мною керувало его. Я не хочу більше контролювати все таким негативним чином. Я хочу, щоб мене рухала вперед чиста гордість, а не его. Отже, я зрозуміла ситуацію, любий Бог. І мені більше не потрібна ця поведінка. Я віддаю все це. Коли я глибоко усвідомлюю, що мені це зовсім не потрібне, не просто немає бажання, а абсолютно непотрібне, то я віддаю це Вам. І завжди, коли ми даємо щось Всесвіту або Богу (а Він же не той, хто бере), ми одержуємо щось у відповідь. Отже, тепер просто посидимо, будемо відкритими і побачимо, що до мене прийде.
Шарона Стіллерман, Національний координатор Брахма Кумаріс, Ізраїль За матеріалами циклу "Wisdom of Wednesday" ("Мудрість щосереди") |