Навчання Події Репортажі Статті Контакти
русская версия
Навчання
Історія Університету
Події
Репортажі
Статті
Відеоматеріали
Репортажі

Візит Судеш Сетхі до Киева

На початку червня Україну відвідала директор Центрів Всесвітнього Духовного Університету Брахма Кумаріс у Німеччині та Західній Європі Б.К. Судеш Сетхі. За час свого перебування в Україні п. Судеш побувала у Києві та Одесі...
читати повністю

Громадська програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю"

21 червня 2015 року на літній естраді Центрального парку культури та відпочинку м.Києва з 11 до 17 години проходила програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю", яку було організовано Київським центром Брахма Кумаріс за підтримки Департаменту культури Київської державної адміністрації.
читати повністю

Зустріч-діалог «Культура, благодійність та гармонійне суспільство: минуле, сьогодення, майбутнє»

Що являє собою культура, де вона починається і де закінчується, в чому причина низького рівня культури навіть при немалій кількості тверезо мислячих людей? Ці та багато інших питань зібралися обговорити учасники зустрічі-діалогу, що проходила у Державному музеї Тараса Шевченка.
читати повністю

Як звільнитися від напруження та тривоги. Громадська програма у Киівському міському центрі родини

13 січня 2015 року у Київському міському центрі родини «Родинний дім» пройшла громадська програма «Як звільнитися від напруження та тривоги» за участі генерального директора Центра Духовного Розвитку, пані Судхи Рані Гупти.

У невеликій залі, прикрашеній яскравими дитячими малюннками, зібралися працівники міських соціальних служб, психологи, представники громадських організацій.

«Всюди, де збираються разом троє, четверо людей, виникає своєрідна родина. Є родини, скріплені кровною спорідненістю, а є родини у більш широкому розумінні. Все людство теж є однією великою родиною. Насправді, родина є дуже важливим інститутом суспільства. Якщо у родині все гаразд, якщо є гармонія, тоді і у суспільстві теж буде гармонія.»

Наводячи прості приклади з повсякденного життя, пані Судха розвіяла один з головних міфів щодо причин виникнення стресу. Психологічне напруження, стрес виникають не через ситуації, погодні умови чи дії інших людей. До стресу призводить наша власна реакція на зовнішні події. Те, як ми думаємо, як ми дивимось на себе та на навколишній світ, може стати для нас як фактором напруження, так і джерелом спокою і щастя.

У свою чергу, в основі мислення лежить наше уявлення про самих себе. «Хто я?» – ця загадка здавна хвилювала вчених, философів, богословів та поетів. І від того, наскільки точною є наша відповідь на це питання, залежить якість наших думок, почуттів та вчинків, а отже і якість всього нашого життя.

«Отже, що ж таке стрес? Стрес є наслідком негативних думок і негативного ставлення до обставин, ситуацій або ж людей. Джерелом наших почуттів є думки, незалежно від того, чи є вони усвідомленими. Чи відчуваю я щастя, чи сум, ентузіазм чи вічай, спокій чи тривогу - це залежить від моїх думок. А напрямок наших думок визначаємо ми самі.»

Пані Судха познайомила слухачів з концепцією душі, на яку спирається духовне знання Раджа Йоги, а також провела невелику медитацію.

Лекція супровджувалась яскравим слайд-шоу.

Після завершення бесіди слухачі отримали можливість задати питання.

- Як ми можемо допомоти людям, що опинилися у екстремальних умовах, наприклад, у ситуації громадянського конфлікту або збройного протистояння?

- Перш за все, нам самим треба підтримувати власний стан внутрішнього спокою і сили. Якщо у нас немає можливості напряму вплинути на події, нам потрібно подумки спрямувати туди енергію спокою, надіслати цим людям свої добрі побажання. Тоді вібрації цієї чистої енергії можуть доторкнутися до учасників конфлікту та охолодити їхнії гнів. І ще дуже важливо не відчувати по відношенню до них жодних негативних почуттів, інакше наші негативні думки лише роздмухають полум`я.

На прощання всі учасники програми отримали чудовий подарунок – маленькі камінці з Уральских гір, на яких були написані назви чеснот.

Общественная программа в "Семейном доме"
приховати
Сторінки: 1 2 3 
© Брахма Кумаріс Всесвітній Духовний Університет, 2011-2016