На початку червня Україну відвідала директор Центрів Всесвітнього Духовного Університету Брахма Кумаріс у Німеччині та Західній Європі Б.К. Судеш Сетхі. За час свого перебування в Україні п. Судеш побувала у Києві та Одесі...
Публічні програми за участю директора Центрів Всесвітнього Духовного Університету Брахма Кумаріс у Німеччині та Західній Європі Б.К. Судеш Сетхі. 4-8 червня 2015 р. Київ, Україна.
На початку червня Україну відвідала директор Центрів Всесвітнього Духовного Університету Брахма Кумаріс у Німеччині та Західній Європі Б.К. Судеш Сетхі. За час свого перебування в Україні п.Судеш побувала у Києві та Одесі, зустрілась з постійними слухачами Брахма Кумаріс Всесвітнього Духовного Університету (БКВДУ), провела ретрит для студентів БКВДУ з різних регіонів України, а також взяла участь у низці громадських програм.
4 червня. Конференція “На порозі ІІІ тисячоліття: духовний вимір історичного шляху України”.
"Гнів у будь-якій формі веде лише до продовження насильства та руйнує наш внутрішній світ та мир у навколишньому світі."
4 червня п.Судеш Сетхі взяла участь у конференції “На порозі ІІІ тисячоліття: духовний вимір історичного шляху України”, що відбувалася в Інституті міжнародних відносин Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.
До конференції, органіованої за активного сприяння Київського Центру Брахма Кумаріс, долучились представники головних християнських конфесій України, голова Духовного управління мусульман України шейх Тамім Ахмед, помічник головного равіна м. Києва та Україны, проректор Київської духовної академії свідомості Крішни, провідні українські філософи, соціологи, футурологи, медіа-експерти, культурологи.
Головував на конференції директор Інститута журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Різун.
Учасники конференції обговорювали тему духовного вмісту процесів перетворення, що відбуваються в Україні. Цьому було присвячено доповіді викладача історії та культури мистецтв Національного авіаційного університету України Є.А. Ясинецької; головного наукового співробітника Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, доктора філософських наук В.А. Малахова; незалежного медіа-експерта, члена координаційної ради Aspen Ukraine Initiative, заслуженого журналіста України Л.М. Мудрак, та інші виступи.
У світі подій на сході України було розглянуте питання збереження цілісного соціально-культурного простору та захисту духовної самоідентичності. Говорячи про те, що таке духовна самоідентичність, п.Судеш розповіла про первинні духовні якості, що складають основу життєвих цінностей кожної людини.
"Але хіба можна захистити свої життєві цінності без виявлення "праведного гніву?" - поцікавився один з учасників конференції. "Важливо зберегати свої внутрішні якості миру і любові навіть виконуючи свій обов`язок захисника, - сказала Судеш Сетхі. - Гнів у будь-якій формі веде лише до продовження насильства та руйнує наш внутрішній світ та мир у навколишньому світі".
На завершення свого виступу Судеш Сетхі подарувала кожному учаснику духовну квітку чеснот і сил. А ще вона порадила завжди тримати відкритою "парасольку добрих побажань", яка захищає від усіх проблем.
7 червня. Публічна лекція «Закони карми і часу».
“Бути спокійним не означає бути пасивним або байдужим. Спокій – це позитивний стан розуму, вільний від внутрішніх конфликтів”.
Безкоштовна публічна лекція Судеш Сетхі, присвячена філософії карми, відбулася увечері 7 червня в конференц-залі готелю «Козацький», розташованого на центральній площі столиці України. У своїй лекції п.Судеш з властивою їй легкістю та простотою говорила про глибокі секрети здійснення успішних вчинків.
8 червня. Семінар «Роль жінки у встановленні суспільних відносин довіри та взазаєморозуміння».
«Любов та чистота материнського серця здатні перетворити будь-які несприятливі обставини, відродити гармонію та захистити світ».
8 червня 2015 року в залі засідань Київської міської державної адміністрації (КМДА) відбувся семінар для представниць жіночих організацій Києва, пpисвячений ролі жінок у встановленні суспільних відносин довіри та взазаєморозуміння. Iдея проведення цього семінару, подана Київським центром Брахма Кумаріс, знайшла активну підтримку в особі заступниці голови КМДА Ганни Старостенко та депутатів міжфракційного об`єднання "Жінки Київради". Організували семінар міжнародна громадська організація "Соціально-культурний центр" і Київський міський центр "Родинний Дім".
На семінарі було заслухано доповіді голови Правління Київської міської громадської організації інвалідів Любові Іванової; засновниці ювелірного дому Zarina, засновниці "Клубу успішних жінок" Наталії Нетовкіної; голови жіночого клубу "Гармонія", доцента кафедри культурології Національного університету біоресурсів та природокористуванн України Тетяни Мельничук; засновниці Академії реального життя, проекту "Створиму Україну разом", видавця журналу "Колесо життя" Інесси Кравченко; головного редактора журналу "Слово Жінки" Ганны Земко; члена Ассоціації Гайдів України, викладача географії СШ № 62 м. Києва Людмили Матлавської.
П.Судеш прийняла активну участь в обговоренні теми семінару, відповіла на численні запитання учасниць програми. Її слова про роль жінки у сучасному суспільстві були сповнені глибокої духовної мудрості, істини про те, что любов та чистота материнського серця здатні перетворити будь-які несприятливі обставини, відродити гармонію та захистити світ. Важливим є зберігати цю любов та чистоту, годуючи їх з духовного джерела душі. Тоді серце завжди буде виповненим та щедрим.
Громадська програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю"
21 червня 2015 року на літній естраді Центрального парку культури та відпочинку м.Києва з 11 до 17 години проходила програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю", яку було організовано Київським центром Брахма Кумаріс за підтримки Департаменту культури Київської державної адміністрації.
Громадська програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю"
21 червня 2015 року в усьому світі вперше широко відзначали Міжнародний день йоги. Рішення проголосити 21 червня Міжнародним днем йоги було принято Генеральною асамблеєю ООН за ініціативою прем`єр-міністра Індії Нарендри Моді.
Цього дня на літній естраді Центрального парку культури та відпочинку м.Києва з 11 до 17 години проходила програма "Назустріч гармонії, здоров`ю та благополуччю", яку було присвячено Міжнародному дню йоги. Програма була організована Київським центром Брахма Кумаріс за підтримки Департаменту культури Київської державної адміністрації.
Захід відбувся у дуже добродоброзичливій спокійній атмосфері. Програма складалася з виступів учасників, медитації Раджа Йоги, танцювальних та музичних номерів. Перед слухачами виступили інструктор Української федерації йоги і керівник студії йоги в Одесі Ярослав Вознюк, інструктор джнана-йоги Тетяна Нестеренко, представники індійскої діаспори. Студентка Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Єва Панченко представила концертну програму з класичних та сучасних мелодій для арфи.
Солістка ансамблю індійського танцю «Васанта» виконала танок у традиційному стилі Бхарат-натьям. А в інтервалах між виступами та концертними номерами студенти Київського центру Брахма Кумаріс проводили медитацію Раджа Йоги з коментарями, створюючи піднесену атмосферу спокою. Поряд з літньою естрадою працював стенд «Доброскоп», де всі бажаючі могли дізнатися про свою головну чесноту, а також ознайомитися з діяльністю Всесвітнього Духовного Університету.
Зустріч-діалог «Культура, благодійність та гармонійне суспільство: минуле, сьогодення, майбутнє»
Що являє собою культура, де вона починається і де закінчується, в чому причина низького рівня культури навіть при немалій кількості тверезо мислячих людей? Ці та багато інших питань зібралися обговорити учасники зустрічі-діалогу, що проходила у Державному музеї Тараса Шевченка.
Зустріч-діалог «Культура, благодійність та гармонійне суспільство: минуле, сьогодення, майбутнє»
14 січня 2015 року у Державному музеї Тараса Шевченка відбувся міжкультурний діалог «Культура, благодійність та гармонійне суспільство: минуле, сьогодення, майбутнє», організований Киівським Центром Брахма Кумаріс.
Серед учасників програми були відомі діячі культури, представники громадських організацій, журналісти. На зустрічі також були присутні знімальні групи телевізійного каналу «Культура» та студії «Роса-ТВ».
Учасники зустрічі діалогу обговорили актуальні питання розвитку культури в Україні. У багатьох виступах лунала занепокоєність сучасним рівнем культури у суспільстві і відсутністю розумної державної політики у сфері культури.
Наталя Шульга, співзасновник та виконавчий директор "Українського наукового клубу": - Культура – це Вся сукупність: поведінкова, освітня та дійова, як окремих індивідуумів, так і всього суспільства. Нам дуже важливо зрозуміти, з тими викликами, які зараз з`являються перед нами, яку культуру ми мали, яку культуру ми будували у суспільстві, та яку культуру ми хочемо мати.
Олександр Афонін, президент Асоціації видавців України: - Ситуація с книговиданням у 90-му році – друкувалося в Україні майже 200 млн. примірників книжок середнім накладом 22 тис. примірників. А вже за 10 років чи менше кількість книжок, що друкуються в Україні, знизилася до 21 млн. примірників., а середній наклад вже складав 1500 примірників.
Ігор Олексієнко, директор видавництва "Наукова думка": - Коли я почув, що хтось запропонував 9 класів навчання у школі, я зрозумів, що це невелике число людей захопило всі багатства цієї країни, їм не потрібна конкуренція. Їм потрібна влада та дешева робоча сила.
Однак, ненезважаючи на достатньо складні умови, участики зустрічі-діалогу всеж бачать світло в кінці тунелю.
Ростислав Лукач, паст-президент Ротарі-клубу "Київ-Центр": - Люди хочуть, аби були справедливі правила гри, і в бізнесі, і в політиці, в освіті, в розподілі державних замовлень, бюджету. Люди хочуть справедливості, правди. Люди хочуть, аби їх любили.
Про ситуацію у кінематографі говорив директор кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі. За його словами, сьогодні в кіноіндустрії, хоча й немає належного фінансування від держави, але є достатньо творчіих людей, які охоче продовжують знімати фільми.
Велике зацікавлення у учасників діалогу викликав виступ Судхи Рані Гупти, директора Центрів Всесвітнього Духовного Університету Брахма Кумаріс у странах СНД та Балтії. З величезним духовним авторитетом пані Гупта говорила про прекрасне минуле та майбутнє людства – про ті часи, коли люди розуміли одне одного без слів.
- Говорячи про культуру з духовної точки зору, я хотіла б поглянути на минуле, в якому панувала божествена культура. В ті часи кожен відчував любов одне до одного, всі спілкувались мовою поглядів, а слова були не потрібні. Пізніше виникла культура слова і в її основі лежав обмін: я даю вам, а ви мені. Сьогодні, мені мені здається, культура стала диявольською, коли слова втратили сенс, мова стала вульгарною, а споживацьке ставлення стає все сильнішим. І зараз прийшов час знову піднести культуру до божественого рівня. Досягти цього можна лише тоді, коли кожен візьме відповідальність на себе і зробить на практиці те, про що ми говорили сьогодні.
Як звільнитися від напруження та тривоги. Громадська програма у Киівському міському центрі родини
«Всюди, де збираються разом троє, четверо людей, виникає своєрідна родина. Є родини, скріплені кровною спорідненістю, а є родини у більш широкому розумінні. Все людство теж є однією великою родиною. Насправді, родина є дуже важливим інститутом суспільства. Якщо у родині все гаразд, якщо є гармонія, тоді і у суспільстві теж буде гармонія.»
Як звільнитися від напруження та тривоги. Громадська програма у Киівському міському центрі родини
13 січня 2015 року у Київському міському центрі родини «Родинний дім» пройшла громадська програма «Як звільнитися від напруження та тривоги» за участі генерального директора Центра Духовного Розвитку, пані Судхи Рані Гупти.
У невеликій залі, прикрашеній яскравими дитячими малюннками, зібралися працівники міських соціальних служб, психологи, представники громадських організацій.
«Всюди, де збираються разом троє, четверо людей, виникає своєрідна родина. Є родини, скріплені кровною спорідненістю, а є родини у більш широкому розумінні. Все людство теж є однією великою родиною. Насправді, родина є дуже важливим інститутом суспільства. Якщо у родині все гаразд, якщо є гармонія, тоді і у суспільстві теж буде гармонія.»
Наводячи прості приклади з повсякденного життя, пані Судха розвіяла один з головних міфів щодо причин виникнення стресу. Психологічне напруження, стрес виникають не через ситуації, погодні умови чи дії інших людей. До стресу призводить наша власна реакція на зовнішні події. Те, як ми думаємо, як ми дивимось на себе та на навколишній світ, може стати для нас як фактором напруження, так і джерелом спокою і щастя.
У свою чергу, в основі мислення лежить наше уявлення про самих себе. «Хто я?» – ця загадка здавна хвилювала вчених, философів, богословів та поетів. І від того, наскільки точною є наша відповідь на це питання, залежить якість наших думок, почуттів та вчинків, а отже і якість всього нашого життя.
«Отже, що ж таке стрес? Стрес є наслідком негативних думок і негативного ставлення до обставин, ситуацій або ж людей. Джерелом наших почуттів є думки, незалежно від того, чи є вони усвідомленими. Чи відчуваю я щастя, чи сум, ентузіазм чи вічай, спокій чи тривогу - це залежить від моїх думок. А напрямок наших думок визначаємо ми самі.»
Пані Судха познайомила слухачів з концепцією душі, на яку спирається духовне знання Раджа Йоги, а також провела невелику медитацію.
Лекція супровджувалась яскравим слайд-шоу.
Після завершення бесіди слухачі отримали можливість задати питання.
- Як ми можемо допомоти людям, що опинилися у екстремальних умовах, наприклад, у ситуації громадянського конфлікту або збройного протистояння?
- Перш за все, нам самим треба підтримувати власний стан внутрішнього спокою і сили. Якщо у нас немає можливості напряму вплинути на події, нам потрібно подумки спрямувати туди енергію спокою, надіслати цим людям свої добрі побажання. Тоді вібрації цієї чистої енергії можуть доторкнутися до учасників конфлікту та охолодити їхнії гнів. І ще дуже важливо не відчувати по відношенню до них жодних негативних почуттів, інакше наші негативні думки лише роздмухають полум`я.
На прощання всі учасники програми отримали чудовий подарунок – маленькі камінці з Уральских гір, на яких були написані назви чеснот.